Misja fundacji

Marzenia, talenty i zdolności

„Index do przyszłości” chce pomagać w spełnianiu marzeń, rozwijaniu talentów i zdolności. Nadawać kierunek i jak wiatr żaglówkę – delikatnie napędzać swoich podopiecznych do urzeczywistnienia marzeń, do odkrycia talentów, zdolności i pasji. Każdy z nas ma jakieś marzenia, tak samo jak każdy z nas ma jakieś talenty – czasami tylko jeszcze nieodkryte. Trzeba je tylko odnaleźć i pielęgnować, by z czasem te „małe rzeczy” mogły przekształcić się w sposób na życia czy pracę, fundament morale, życiową pasję.

Możliwości

Nie każdy ma warunki i możliwości, żeby samodzielnie przejść od planów i marzeń do ich realizacji. Czasami nawet najbardziej zdolni potrzebują szansy, tej czasem jednej możliwości, która dobrze wykorzystana zmieni całe ich życie. Czasem potrzebują pomocnej dłoni i kibica w tle. Kiedy mówimy „uda Ci się” to zaczynasz w to wierzyć jeszcze mocniej, a kiedy stale to razem powtarzamy, staje się to rzeczywistością. Nie ma przeszkód nie do pokonania jeśli czegoś się bardzo pragnie. Fundacja chce pokazywać i dawać młodym, zdolnym ludziom możliwości i drogi do osiągnięcia zamierzonego celu. Napędzać chęć do działania, walczenia o swoje marzenia i o swoją przyszłość, pokazywać możliwości, które oferuje nam świat.

Realizacja

To, co powoli wykluje się z marzeń i poznania możliwości oraz nabierze realnych kształtów w planach naszych podopiecznych, Fundacja chce pomagać zrealizować. Podpowiadać, obrazować i pomagać w osiąganiu tego, czego poszukują i pragną młodzi ludzie. Kiedy trzeba wspierać w edukacji, pomagać w integracji, budowaniu poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Pokazywać, że cel jest ważny, ale równie ważna jest droga do jego osiągnięcia, gdyż podążając nią także możemy wiele się nauczyć i wiele doświadczyć. Thomas Edison powiedział, że „naszą największą słabością jest poddawanie się, najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz”. Dlatego chcemy wspólnie uczyć się odwagi w podążaniu za marzeniami, a kiedy się da- spełniać je.

Kim jesteśmy? – Poznajmy się bliżej!

Wojciech Więcek- Przewodniczący Rady Fundacji, założyciel Fundacji Index Do Przyszłości. Prezes zarządu Biura Podróży Index.

Moją największą pasją jest praca – budowanie i rozwijanie firmy odpowiedzialnej, przyjaznej, a także zaangażowanej społecznie.

Prywatnie- jestem szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci – Michała, Mai, Magdaleny i Michaliny.

Pragnę aby Fundacja była Naszym Wspólnym Dziełem – wszystkich osób, firm współpracujących, klientów oraz instytucji związanych z BP Index i z regionem.
Pragnę aby była powodem do dumy oraz dawała nam wszystkim satysfakcję z niesienia pomocy.

 

Katarzyna Więcek- Fundator, Członek Rady Fundacji

Jestem certyfikowanym terapeutą TSR terapii krótkoterminowej (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach CTSR Warszawa), psychoterapeutą Gestalt w trakcie certyfikacji (ITG Kraków), dyplomowanym coachem (Wyższa Szkoła Bankowa Wrocław), trenerem biznesu (EQF 5 European Qualification Framework) oraz absolwentką Szkoły Profesjonalnego Trenera i Doradcy (certyfikat pracy na procesie).

Na co dzień zajmuję się psychoterapią i coachingiem . Oprócz tego prowadzę szkolenia i treningi rozwojowe w zakresie umiejętności miękkich. W pracy psychoterapeuty i coacha łączę wiedzę z doświadczeniem, pasję z przyjemnością, kreatywność z tradycją, nieustannie rozwijam się, a swoją pracę traktuję jako misję.
Moje Motto: „To co dobre na dziś – jutro może być już tylko wystarczające”.
Moje hobby to osiąganie celów, pasjonuje mnie motoryzacja, amatorsko jeżdżę na rajdy samochodowe. Najlepiej wypoczywam poszukując pierwszych oznak wiosny, lubię przesiadać się z roweru na rolki, zapach mokrej trawy, chleba i kawy ożywia mnie. Kiedy spaceruję czuję się zrelaksowana i spełniona.

 

Anna Skrzyńska – Prezes Zarządu Fundacji INDEX do Przyszłości.

Nazywam się Anna Skrzyńska i mam zaszczyt pełnić w Fundacji funkcję Prezesa Zarządu. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych i w działaniach w społecznościach lokalnych. Zapewne dlatego Fundatorzy powierzyli mi tak odpowiedzialne zadanie jakim jest kierowanie rozwojem i realizacja celów Fundacji. Z wykształcenia jestem socjologiem i menedżerem ochrony zdrowia, a zawodowo zajmuję się wspieraniem zarządzania w opiece zdrowotnej, ale także nauczaniem i turystyką. Dziwne prawda, wszystko “z innej bajki”? Ale to jest właśnie to co kocham robić, a już szczególną satysfakcję daje mi praca nauczyciela, pilota wycieczek i przewodnika. To dlatego, że ja bardzo lubię ludzi, lubię z nimi rozmawiać, z jednej strony słuchać ich historii, z drugiej- pokazywać im coś nowego, poszerzać horyzonty. Dlatego praca z ludźmi i dla ludzi, dająca możliwość dzielenia się swoją wiedzą i pobudzania ciekawości miejsc, zdarzeń, ludzi i świata- to moja pasja. Prywatnie zaś jestem szczęśliwą żoną mojego przyjaciela i matką postrzelonej 9-latki.

 

Marek Roszak, członek  Rady Fundacji

Nic nie ma takiej wartości jak człowiek!
W tym całym zabieganiu często nie widzimy tego, co nas tak naprawdę otacza. Na co dzień zajmuję się nauczaniem przyszłych pokoleń inżynierów, realizuje swe pasje i marzenia dotyczące poznawania świata – tego w skali mikro (metaloznawstwo) i  tego który dotyczy skuteczności naszych działań w skali makro i globalnej (zarządzanie).  Zawsze stawiam na Jakość!

Udział w działaniach Fundacji to dla mnie osobiście wielkie wyróżnienie i sposób na wyrażanie idei, którą zaszczepiłem w sobie na początku lat 90 XX wieku – zawsze warto pomagać!

Zapraszamy do współpracy !