Opublikowane przez: Anna Skrzyńska11 grudnia o 10:37

Potrzebujemy Państwa pomocy w tym przedsięwzięciu . Potrzebujemy pomocy w budowaniu przyszłości tych Dzieci. Z „cegiełek” Waszego wsparcia finansujemy ich zajęcia, posiłki, budujemy dla nich Bezpieczną Twierdzę. Pamiętajcie, że ich przyszłość jest również naszą. Chcemy by była jak z bajki – dlatego nasz bal będzie bajką, a każdy z Was jej bohaterem.

Zapraszamy wszystkich do świata magii, cudów i dziecięcej fantazji i przebrania się za swojego ulubionego bohatera bajki. Przyjęcie ma formę balu kostiumowego „Moja bajka”.

W programie balu m.in.:

 • – zabawa do 3.00 z najlepszym DJ chill out, swing, rock
  – program artystyczny
  – obfity bufet zimnych i ciepłych dań oraz zakąsek, napojów bezalkoholowych wraz z kawą i herbatą
  – butelka alkoholu na parę (wódka lub wino- do wyboru)
  – aukcja charytatywna na rzecz świetlicy Bezpieczna Twierdza
  – loteria fantowa
  – inne atrakcje- niespodzianki

Jeśli zaszczycisz nas swoją obecnością – prosimy o:

• Zgłoszenie deklarowanych ilości uczestników imprezy i numeru telefonu kontaktowego na e-mail: fundacja@indexdoprzyszlosci.pl – do dnia 15 grudnia 2017 r.
• Wsparcie imprezy darowizną na rzecz Świetlicy Bezpieczna Twierdza- do dnia 5 stycznia 2018 r.: kwota minimalna 180 zł/osobę
o Prosimy o wpłaty z dopiskiem „Bal – darowizna” na konto:
o Fundacja Index do Przyszłości 45 1160 2202 0000 0002 9323 3904

Mikołaj był!

 

Opublikowane przez: Anna Skrzyńska6 grudnia o 22:48

Bardzo dziękuje wszystkim ludziom z INDEX’u, którzy tak pięknie dziś pokazali jakie mają Wielkie Serca!!! Zebraliście tyle słodyczy, że nie byłam w stanie ich donieść prawie i to dzięki Wam dzieciaki ze Świetlicy na pewno słodko będą wspominać swojego pierwszego Mikołaja w Twierdzy.

Wielkie dzięki!!!

Dziękujemy za pomoc!

To już dziś przyjdzie Mikołaj i rozda prezenty… albo rózgi. Nasi podopieczni oczywiście z pewnością rózgi nie dostaną- dzięki Wam dostaną dziś słodycze i drobne prezenty.
Niestety, jeszcze poczekają na wymarzone prezenty, ale może do Wigilii uda się zebrać pieniądze i spełnić ich marzenia z listów do M.

Więc jeśli możesz- dołącz się do wigilijnego daru dla naszych dzieciaków- każda wpłata ma znaczenie!

 

 

Wpłata- na nasze konto z dopiskiem „Święta w Twierdzy”: 45 1160 2202 0000 0002 9323 3904

 

Mikołaj już idzie, my mamy listy już napisane, „dostarczone”, renifery dostały marchewki, a elfy zostały przekupione mlekiem i ciastkami…teraz tylko czekamy.

A może Ty pomożesz spełnić marzenia dzieci z Twierdzy?

Jeśli masz wolne 10 zł wpłać proszę na nasze konto z dopiskiem „Święta w Twierdzy”:

45 1160 2202 0000 0002 9323 3904

 

Zapraszamy na bal !!!

 

 

To już II. Bal Charytatywny Fundacji Index do Przyszłości – wspaniała zabawa gwarantowana, a cel – wsparcie naszej świetlicy Bezpieczna Twierdza- naprawdę szczytny. Pomyśl – możesz się świetnie pobawić w karnawale, a dodatkowo zrobić coś Naprawdę Dobrego: za pieniądze z loterii i aukcji przeprowadzonej na balu podopiecznym świetlicy m.in. opłacimy dodatkowe zajęcia z psychologiem, wesprzemy codzienne dożywianie, kupimy prezenty na Wielkanoc, zorganizujemy ciekawe wyjścia i zajęcia itp. Naprawdę to Ty możesz nam pomóc…

Zdjęcie użytkownika Fundacja Index do Przyszłości.
Zdjęcie użytkownika Fundacja Index do Przyszłości.

Zdjęcia z zajęć w Bezpiecznej Twierdzy!

Opublikowane przez: Anna Skrzyńska9 listopada

zdjęcia i jeszcze więcej zdjęć: dzieje się, nie ma czasu „donosić” nawet

POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY!

Opublikowane przez: Anna Skrzyńska24 października

Działamy pełną parą, dzieci mamy duuuużo i potrzebna nam Wasza pomoc! Chcemy pomagać naszym podopiecznym jak najlepiej, zaufali nam, przychodzą, odrabiają lekcje, uczestniczą w zajęciach, otwierają powoli przed nami swoje serca… Oczywiście radzimy sobie- w końcu nasza kadra to doświadczona ekipa ale zdajemy sobie sprawę, że przy tak dużej ilości dzieci każdy dorosły, który może np. usiąść i popracować z dzieckiem przy lekcjach „1 na 1”, jest dodatkowym opiekunem na zajęciach, pomoże wydać posiłek, pójdzie z nami na spacer itd. jest NA WAGĘ ZŁOTA. Dlatego szukamy złota, a raczej „Złotych Serc”: wolontariuszy chętnych poświęcić choć 1 godzinę 1 x na miesiąc żeby wspomóc nas swoją obecnością. A studentom pedagogiki, psychologii, pracy socjalnej itp. przypominam, że jesteśmy placówką wsparcia dziennego dzieci i młodzieży- możecie odbyć u nas praktyki pod okiem doświadczonych pedagogów/ psychologa/ socjologa!

Chętnych zapraszam do przesłania cv (jeśli masz) lub po prostu paru słów o sobie (i danych kontaktowych) na maila: a.skrzynska@indexdoprzyszlosci.pl

Z dumą oświadczamy: Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza” – hula!

 

 

Dzieje się … ;)!

Wszyscy ciężko pracujemy nad tym by Świetlica „hulała” (stąd milczenie!) i z dumą oświadczam- „hula”: ruszyliśmy zgodnie z planem tj.2.10, zapisy trwały ale dziś zapełnialiśmy „przedostatnie” miejsca, jutro zapowiedziały się osoby na „ostatki”. Ciągle się dogrywamy z dzieciakami, dostosowujemy nasz harmonogram do ich możliwości, poznajemy się i jest nam coraz lepiej razem. Dziękuję tym, którzy trzymali kciuki- trzymajcie dalej, nie zaszkodzi (bo w końcu to projekt unijny więc lekko nie ma) ale my mamy się dobrze: pracujemy, bawimy się, jemy, tańczymy, rozmawiamy i tak planujemy jeszcze wiele wiele lat.

Wrześniowe Festyny!

 

 

Za nami wrzesień i pięć Festynów dzielnicowych, współorganizowanych jako partner inicjatywy lokalnej o nazwie  „Budowanie społeczeństwa  obywatelskiego poprzez integrację międzypokoleniową i dzielnicową w ramach spotkań – festynów dzielnicowych”, wspartej przez Urząd Miasta Katowice.

Przechwytywanie  1  2

Dzięki pomysłowości i współpracy wielu osób i organizacji, a także przy ogromnym wkładzie darczyńców, udało się zrealizować świetne imprezy: 9.09 na Załężu, 10.09 w Panewnikach, 16.09 w Starej Ligocie, 17.09 na Brynowie i 23. 09 na Ligocie. Wprawdzie pogoda kilka razy robiła co mogła, żeby nas zniechęcić ale frekwencja za każdym razem dopisała. Pewnie dlatego, że program imprez był bardzo atrakcyjny, działo się naprawdę dużo. To wszystko było możliwe dzięki m.in. Firmie Murapol S.A., która ofiarowała bardzo dużą kwotę na to, by mieszkańcy Katowic mogli się dobrze bawić i integrować.

Bardzo dziękujemy!

1 2

Ogłoszenie – wyniki naboru pracowników Projektu „Bezpieczna Twierdza”

 

 

Ogłoszenie o wynikach naboru pracowników Projektu pt. „Bezpieczna Twierdza – placówka wsparcia dziennego w formie kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży z dzielnicy Katowic Ligota-Panewniki”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne dla poddziałania: 9.2.5. Rozwój usług społecznych.

W wyniku naboru przeprowadzonego zgodnie z zapytaniami ofertowymi nr 1/2017, 2/2017, 3/2017 wyłoniono następujących Zleceniobiorców:
1. Zapytanie ofertowe nr 1/2017- na stanowisko kierownika świetlicy: Aleksandra Kost

2. Zapytanie ofertowe nr 2/2017- na stanowisko wychowawcy prowadzącego koło
zainteresowań „Około kultury”: Natalia Grabka

3. Zapytanie ofertowe nr 3/2017- na stanowisko wychowawcy prowadzącego koło
zainteresowań „Klub Przyjaciół Einsteina”: Izabela Palacz

Uzasadnienie wyniku naboru:
Kandydatki spełniają wymagania naboru. Posiadają odpowiednie kwalifikacje,
wykształcenie i doświadczenie.

ogłoszenie o wynikach naboru

EVENT Charytatywny Fundacji Index do Przyszłości i Towarzystwa Praw i Ochrony Godności Dziecka „Wyspa”

 

 

Zaszczyć nas swoją obecnością :)


Już 18 lutego 2017 zapraszamy Państwa na event chartyatywny Fundacji Index do Przyszłości i Towarzystwa Ochrony Godności Dziecka „Wyspa”,

który odbędzie się na 5 piętrze Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckieo w Katowicach przy ul. Sokolskiej 2 w Restauracji Spencer Bistro&Cafe.

img021

Jeśli zaszczycicie nas Państwo swoją obecnością – prosimy o:

📧 Zgłoszenie deklarowanej ilości uczestników balu i nr kontaktowego tel. na adres e-mail: fundacja@indexdoprzyszlosci.pl

💝 Wsparcie imprezy darowizną na wspólne projekty organizatorów balu realizowane w świetlicy dla dzieci i młodzieży „Wyspa”.

Na wpłaty czekamy do 8 lutego 2017 roku:
kwota min. 120 zł/osobę.

Prosimy o wpłaty darowizn na konto:
Fundacja Index do Przyszłości
45 1160 2202 0000 0002 9323 3904
z dopiskiem: „darowizna”.

Pozdrawiamy i zapraszamy do uczestnictwa :)

Projekt bez tytułu

Zgodnie z obietnicą…

 

 

Zgodnie z obietnicą…

Publikujemy kilka zdjęć z wczorajszych warsztatów terapeutycznych na Wyspie.

Po minach widać, że zadania (przygotowane specjalnie dla nich) przypadły im do gustu (ogromnie się cieszymy)!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt, szczególnie panu mgr Tomaszowi Lepszemu, który szczodrze podzielił się swoim czasem i wiedzą :)

V Sportowo-Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego 🙂

 

 

V Sportowo-Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego.

Hala Miziowa 2016 – byliśmy tam i dorzuciliśmy swoich kilka groszy, tak by dzieci się dobrze bawiły!

Kilka pamiątkowych zdjęć:

Dziś warsztaty terapeutyczne na Wyspie!

 

 

Dziś odbędą się warsztaty terapeutyczne na chorzowskiej Wyspie !

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 8  do 14 lat będą się odbywać w trzech grupach (podzieliliśmy uczestników ze względu na zróżnicowane potrzeby uwarunkowane właśnie ich wiekiem), a realizować je będzie Pan Tomasz Lepszy.

logo-tomasz-lepszy

Jako psychterapeuta z wieloletnim doświadczeniem prowadzi na co dzień psychoterapie indywidualną, par oraz młodzieży w Rybniku i Katowicach. W ramach NFZ prowadzę psychoterapię dzieci i młodzieży w Ośrodku Medyczno Terapeutycznym Syriusz. Jest również konsultantem w jednej z Rybnickich noclegowni gdzie prowadzi spotkania indywdualne z tamtejszymi mieszkańcami. Jako Mentor pracuje z osobami bezrobotnymi w ramach projektu PO WER „Mobilność ponadnarodowa inwestycją w moją przyszłość”.

Szczerze podziwiamy jego zapał i entuzjazm w dzieleniu się swoją wiedzą i… pomaganiu :)

Już niebawem, opublikujemy relację z zajęć.

Zapraszamy do śledzenia naszego konta na FB  www.facebook.com/indexdoprzyszlosci/ i oczywiście zakładki „aktualności” na stronie!

KONKURS KONKURS KONKURS!

 

 

Ekspercka grupa survivalowa ma już swoją nazwę. Nazwali się: LEGION…i w tej nazwie jest moc!!! Teraz przyda się jeszcze znak identyfikacyjny/ logo/ symbol, który „poniesie” tę moc w świat. Szukamy ikony dla Legionu, symbolu, który będą nosić dumnie i miejmy nadzieję- wiele lat.

ZASADY KONKURSU:

KONKURS !!!

1. Polub naszą stronę i udostępnij ten post swoim znajomym.
2. Stwórz logo dla Legionu.
3. Prześlij je mailem do 30 października 2016 roku na adres: fundacja@indexdoprzyszlosci.pl z dopiskiem w tytule „Konkurs” i odpowiedz na maila zwrotnego.
4. Ogłoszenie wyników- 5 listopada 2016 roku.
5. Wygraj nagrodę: podwójne zaproszenie do kina na dowolnie wybrany film!!!


Trzymam kciuki!

Survival na Wyspie z INDEXEM

 

 

by

Tym razem przygotowaliśmy relację filmową z zajęć poświęconych maskowaniu :)

Zapraszamy do obejrzenia i subskrypcji kanału na YT !

 

Piknik Rodzinny w Zabrzu 🙂

 

 

Piknik Rodzinny w Zabrzu
W ubiegłą niedzielę (25 września), odbył się Piknik Rodzinny INDEX-u i Fundacji Index do Przyszłości.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Gimnazjum nr 21 w Katowicach i na chorzowskiej „Wyspie”

 

 

Pierwsze „koty” za płoty!!!
Jesteśmy po pierwszych zajęciach survivalowych w tym semestrze i już „koty” zaliczyły pierwszą musztrę pod okiem trenera i bardziej doświadczonych członków grupy. W nieco zmienionej formie ruszyły zajęcia równocześnie w Gimnazjum nr 21 w Katowicach i na chorzowskiej „Wyspie”.
Tak na moje oko- musztra zaliczona… choć nad techniką trzeba chyba jeszcze trochę popracować.

Dziękujemy za Wasze wielkie serca!

 

 

Nasza Fundacja działa niecały rok, ale zrobiliśmy już kilka sporych projektów. Nie byłoby to możliwe gdyby nie całe mnóstwo życzliwych ludzi, firm, stowarzyszeń czy instytucji. Dziękujemy Wam bo tylko przy udziale takich jak Wy marzenia się spełniają!!!

https://www.facebook.com/skpb.katowice/?fref=ts
za Chatkę na szkołę przetrwania dla naszych “survivalowców”…

chatka

https://www.facebook.com/SkansenChorzow/?fref=ts
za to, że daliście wspaniały dzień “Wyspiarzom”…

kzk

https://www.facebook.com/SkansenChorzow/?fref=ts
za to, że daliście wspaniały dzień “Wyspiarzom”…

kolo

Dziękujemy, macie ogromne serca !

Dziękujemy Gimnazjum nr 21 w Katowicach !

 

 

Czujemy się docenieni i bardzo szczęśliwi­ już po pierwszym semestrze zajęć survivalowych, prowadzonych w ramach projektu naszej Fundacji „Uniwersytet INDEXU do Przyszłości”.
W Gimnazjum nr 21 w Katowicach­ dyrekcja, pedagodzy i nauczyciele widzą już ich pierwsze efekty, a młodzież­…
po prostu dobrze się bawi ;­)

 

Nic innego nam nie pozostaje jak tylko kontynuować projekt!
Już od 26 września rusza kolejny semestr zajęć survivalowych w tej szkole.

Obiecujemy fotorelacje na bieżąco :)!

 

W ramach przygotowań do weekendu majowego – orienteering

 

 

Gimnazjaliści z katowickiej „ósemki” mogli w tym roku w weekend majowy spokojnie wojażować po niedostępnych puszczach czy dzikich górskich terenach.

3.13.2

Odbyli bowiem wcześniej specjalistyczne przeszkolenie z orienteringu, pod okiem swojego trenera survivalu. Dziś uzbrojeni w mapy i kompasy wyruszyli w teren. Poradzili sobie, jak zwykle, znakomicie.

DSC_7021DSC_7018

DSC_7020DSC_7012

DSC_7016DSC_7010

Kwietniowa integracja – Ruda Śląska

 

 

Już ponad miesiąc uczniowie gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej ciężko pracują z tutorem- Panią Beatą Pawlak.

2.42.5

Nagroda się im zdecydowanie należała. Tutor wraz z Fundacją zaprosil zatem szacowne grono na wspólne wyjście na kręgle. Integracja gwarantowana, a przede wszystkim dobra zabawa i mnóstwo śmiechu.

RŚl k52.2

Chyba się wszystkim podobało skoro… spotkanie trzeba było powtórzyć, tylko tym razem bez kręgli, ale za to w tym samym, bliskim już gronie 😉

Co oni robią?!?

 

 

12 kwietnia 2016 roku

Gościnny wyjazd na zajęcia survivalu do Gimnazjum nr 21 w Katowicach był dziś dla mnie totalnym zaskoczeniem: konia z rzędem temu, kto wymyli co oni kombinują!!!!!

1.11.4

Dla mnie, postronnego obserwatora, zagadka się rozwiązała dopiero po dłuższej chwili obserwowania gorączkowych przygotowań- drewno? brykiet? butelki,? garnki? gaza? kamienie?

1.61.2

Co to będzie- ognisko? opatrywanie ran? zupełnie nie potrafię wymyśleć co się będzie działo!? Wreszcie Michał (trener) się nade mną zlitował: dziś będą filtrować wodę. Po wprowadzeniu teoretycznym drużyna zabrała się do dzieła. I ja tam byłam, wodę filtrowaną piłam 😉 a raczej pyszną ugotowaną na niej herbatkę…

1.71.5 (1)

15 marca 2016 roku RUSZYŁ SURVIVAL!

 

 

Ruszył Survival!No i się zaczęło: w Gimnazjum nr 21 w Katowicach ruszyły zajęcia survivalowe! Dwudziestu śmiałków przyjęło wyzwanie i rozpoczęło wielotygodniowy trening, którego ukoronowaniem będzie wyprawa survivalowa. Pierwsze zajęcia to musztra, ukochane słowo każdego kadeta. Oj, nie było łatwo ale wszyscy DALI RADĘ. A przed nimi jeszcze conamniej: techniki rozpalania ognia, filtrowania wody, maskowanie, pierwsza pomoc, budowa schronienia, marszobieg na orientację, obstawianie drogi, czytanie mapy, szyfrowanie wiadomości, budowa obozowiska, zajęcia strzeleckie i wiele innych zadań. W czerwcu sprawdzą to, czego się nauczyli do tej pory- w praktyce i spróbują przeżyć wyprawę w baaardzo trudnych warunkach. Instruktor Michał już zaciera ręce bo opracowuje plan naprawdę ekstremalnie trudnej wyprawy.